قیمت حلقه ازدواج و حلقه طلا [لیست قیمت سال 1400]

0

بعد از آن که تصمیم به ازدواج گرفتید و شریک زندگی خود را انتخاب کردید، یکی از رسم‌ورسوم‌های شیرین در مراحل ازدواج خرید حلقه می‌باشد که باید سعی کنید، بهترین آن را خریداری نمایید. خرید حلقه ازدواج طلا نه‌تنها در ایران بلکه در تمام دنیا انجام می‌شود.

این حلقه یادآور لحظات شیرین و تعهد شما به شخص دیگری است که در انتخاب آن باید نهایت حساسیت را به خرج داد زیرا قرار است، سال‌ها در انگشت شما و همسرتان خودنمایی کند. اگر قصد خرید حلقه ازدواج و حلقه طلا را دارید، با ما همراه باشید تا ضمن معرفی نکات لازم در خصوص قیمت حلقه ازدواج نیز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

دلیل خرید حلقه ازدواج طلا

ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که هر شخصی در طول زندگی با آن مواجه می‌شود و میل به ازدواج در ذات تمام انسان‌ها نهادینه شده است. معمولاً عروس و دامادها در انجام مراحل و کارهای مقدماتی ازدواج حساس هستند و نیاز به راهنمایی دارند که یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام دهند، خرید حلقه طلا می‌باشد.

خرید حلقه امری لازم و ضروری است زیرا:

 • نشانی از متأهل بودن فرد و داشتن شریک زندگی است.
 • تعهد فرد به ازدواج را نشان می‌دهد.
 • و مهم‌تر از همه حلقه ازدواج طلا نشان از به یاد هم بودن شریک‌های زندگی در هر لحظه از زمان و مکان است.
 • وجود حلقه در دست مرد و زن نشان‌دهنده عشق به همسر است.

این موارد نشان می‌دهد که خرید حلقه طلا کاملاً ریشه در فرهنگ‌ها دارد و نمی‌توان به‌راحتی از کنار آن عبور کرد. اگر در شرف ازدواج هستید، حتماً قبل از خرید حلقه این مطلب را تا پایان مطالعه نمایید.

قیمت حلقه ازدواج و حلقه طلا
قیمت حلقه ازدواج و حلقه طلا

جنس حلقه طلا

همه می‌دانیم، آنچه حلقه ازدواج را ارزشمند می‌کند، مهر و محبتی است که زوجین از پس آن نسبت به یکدیگر دارند و این مهر است که میلیاردها تومان ارزش دارد. حلقه طلا می‌تواند از جنس‌های مختلفی مانند طلا، نقره، پلاتین و … باشد، اما در اکثر نقاط دنیا و به‌ویژه ایران جنس حلقه را از طلا انتخاب می‌کنند.

 1. انتخاب حلقه ازدواج طلا می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله موارد زیر باشد:
 2. طلا فلز گران بهایی است و بیشتر افراد دوست دارند، نماد علاقه و زندگی مشترکشان از لحاظ مادی ارزشمند باشد و برای آن هزینه کنند.
 3. طلا بسیار زیباست و کسی نمی‌تواند درخشش بی‌اندازه آن را منکر شود. این زیبایی و براق بودن نسبت به نقره و دیگر آلیاژها بسیار بیشتر است و در دست زوجین بیشتر خودنمایی می‌کند.
 4. حلقه طلا همیشه جاودانه است و در برابر هرگونه سایش و فرسودگی مقاومت بالایی را از خود نشان می‌دهد.

تمام این موارد در کنار سلیقه افراد می‌تواند منجر به انتخاب حلقه طلا شود حتی اگر قیمت حلقه ازدواج طلا از دیگر حلقه‌های از جنس آلیاژهای مختلف بیشتر باشد.

عیار حلقه ازدواج طلا

حال که تصمیم به خرید حلقه ازدواج طلا گرفته‌اید، باید با نکات قبل از خرید نیز آشنا شوید که یکی از مهم‌ترین‌های آن عیار طلا می‌باشد. طلا ذاتاً عنصری نرم است که به راحت هر شکلی را می‌پذیرد، پس نمی‌توان آن را به طور خالص برای ساخت جواهرات به کاربرد بلکه باید از آلیاژهای دیگر در ساخت آن استفاده نمود.

اگر دوست داشتی این مطلب رو هم ببین:  قیمت نیم ست طلا طلا جدید و مدل نیم ست طلا [لیست قیمت سال 1400]

پس طلایی که شما خریداری می‌کنید، با آلیاژهایی همراه است که خلوص طلای به‌کاررفته در جواهرات از جمله گردنبند، حلقه طلا و … را با عیار بیان می‌کنند. طلا معمولاً دارای عیارهای 8 تا 24 است که هر چه عیار بالاتر برود قیمت بیشتر می‌شود.

مناسب‌ترین عیار برای خرید حلقه ازدواج عیار بین 14 تا 18 می‌باشد که عیار 18 بسیار پرفروش‌تر است. حلقه ازدواج 18 عیار یک انتخاب مناسب است زیرا حلقه مدام استفاده می‌شود و باید از سختی و دوام کافی برخوردار باشد تا آسیب نبیند، این حلقه‌ها با عیار 18 تمام ویژگی‌های گفته شده را دارند.

به یاد داشته باشید، طلای 24 از استحکام کمتری برخوردار است و به‌راحتی در برابر ضربه و خراشیدگی آسیب می‌بیند. پس توصیه ما این است که حلقه طلا را با عیار 18 انتخاب نمایید تا در زمان استفاده از دچار آسیب نشود.

قیمت حلقه ازدواج و حلقه طلا
قیمت حلقه ازدواج و حلقه طلا

رنگ‌های به‌کاررفته در حلقه طلا

شاید در چند سال اخیر تنها حلقه‌های زرد در بازار دیده می‌شدند که امروزه این‌چنین نیست و طلا دارای چند رنگ می‌باشد. این امر به دلیل پیشرفت صنعت طلاسازی است که هرروزه مدل‌ها و طرح‌های جدیدی از حلقه طلا را به بازار عرضه می‌کند. برای آن که انتخاب دقیق‌تری در زمان خرید حلقه ازدواج داشته باشید، شما را با رنگ‌های طلا آشنا خواهیم کرد.

 1. طلا زردرنگ

طلای زرد به‌وفور در بازار وجود دارد و جواهرات زیادی را با این رنگ در فروشگاه‌ها مشاهده خواهید کرد. طلا به طور ذاتی زردرنگ است که با ترکیب‌شدن دیگر آلیاژها این رنگ بسیار زیباتر می‌شود. حلقه ازدواج زردرنگ از دیرباز تا کنون بسیار پرفروش بوده است.

 1. طلا سفیدرنگ

یکی از محبوب‌ترین رنگ‌هایی که توجه زوجین جوان قرار گرفته است، حلقه ازدواج سفیدرنگ است که بسیار زیبا می‌باشد. برای این تغییر رنگ در طلا، پالادیم را اضافه می‌کنند و این رنگ زیبا را در طلا ایجاد می‌کنند. اگر قصد خرید حلقه ازدواج را دارید، حتماً حلقه سفید را مدنظر داشته باشید.

 1. طلا رز گلد

یک رنگ جدیدتر از طلا، طلا رز گلد می‌باشد که میل به صورتی و قرمز دارد. برای ساخت طلاهای با چنین رنگی از ترکیب مس و طلا استفاده می‌کنند.

 1. طلا سیاه‌رنگ

با پیشرفت صنایع و ترکیب عناصر مختلف با طلا، رنگ طلا تنها محدود به زرد نمی‌باشد و یکی از جدیدترین رنگ‌های موجود در بازار طلا سیاه است که طی فرایندهای مختلفی مانند آبکاری با رادیوم و … این رنگ را ایجاد می‌کنند. طلا سیاه و جواهرات ساخته شده با آن ها امروزه بسیار پرفروش هستند و تقاضا برای آن ها بسیار بالاست.

شناخت این رنگ‌ها می‌تواند شما را در خرید حلقه رینگ و یا هر نوع دیگری به‌خوبی راهنمایی کند، اما به طور معمول زوج‌های جوان خرید حلقه ازدواج زرد یا سفید را بیشتر دوست دارند زیرا بسیار درخشان و زیباست. اما در نهایت این سلیقه شما است که مشخص می‌کند، چه نوع حلقه‌ای و به چه رنگی را خریداری نمایید.

قیمت حلقه ازدواج و حلقه طلا
قیمت حلقه ازدواج و حلقه طلا

انواع مدل‌های حلقه ازدواج

شما با رفتن به بازار یا مشاهده فروشگاه‌های اینترنتی مدل‌های مختلفی را از حلقه‌های ازدواج مشاهده می‌کنید که نشان‌دهنده تنوع در آن‌هاست. انتخاب حلقه یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های شما خواهد بود زیرا این حلقه تا آخرین روز زندگی مشترکتان باید باقی بماند پس فروشگاه‌های مختلف را بررسی کنید و سپس خرید خود را قطعی نمایید.

اگر دوست داشتی این مطلب رو هم ببین:  قیمت لنسر ماهیگیری ارزان و قیمت قلاب ماهیگیری سال 1400

ذکر تمام مدل‌های حلقه طلا موجود در بازار امری غیرممکن است، اما می‌توان دسته‌بندی آن ها را ذکر کرد که به‌صورت زیر می‌باشد:

 • حلقه رینگی

حلقه رینگ ساده در تمام دنیا در بین زوجین بسیار محبوب است و فروش بسیار خوبی دارد. حلقه ساده به طور تمام‌وکمال سادگی را به همراه دارد و همین امر سبب می‌شود که هیچ‌وقت دمده نشود و همان زیبایی خود را حفظ کند.

حلقه رینگی طلا از وزن کمتری برخوردار است چراکه نگین و یا شلوغ‌کاری‌های دیگر را ندارد و همین دلیلی بر قیمت پایین آن نسبت به دیگر حلقه طلا موجود در بازار است. اگر سادگی را دوست دارید، حلقه رینگی انتخاب ایده آلی برای شما خواهد بود.

 • حلقه طلا نگین‌دار

حلقه‌های نگین‌دار نیز از فروش بالایی برخوردار هستند و نگین‌ها زیبایی منحصربه‌فردی را در آن ها ایجاد می‌کند. در زمان خرید حلقه ازدواج نگین‌دار باید در نظر داشته باشید که وزن نگین‌ها نیز محاسبه می‌شود و قیمت حلقه ازدواج را بالا می‌برد.

در بین حلقه ازدواج نگین‌دار مردانه و زنانه در تعداد نگین‌ها تفاوت وجود دارد و حلقه زنانه دارای نگین بیشتری هستند.

 • حلقه طلا تراش‌کاری شده

اگر سادگی و نگین‌دار بودن حلقه ازدواج را نمی‌پسندید، یک انتخاب مناسب پیشروی شما می‌باشد که آن هم خرید حلقه طلا تراش است. بر روی این حلقه‌ها نگین وجود ندارد، اما طرح‌های زیبایی بر روی آن ها قرار گرفته است که زیبایی آن را دوچندان می‌کند.

حلقه‌های تراش چون نگین ندارند، قیمت کمتری نسبت به مدل‌های نگین‌دار دارند.

 • حلقه تک نگین طلا

حلقه تک نگین که با نام حلقه نامزدی نیز از آن یاد می‌شود، دارای یک نگین درخشان است که آن را برای خانم‌ها مناسب کرده است و بسیار زیبا می‌باشد. البته این نگین برجسته بر روی حلقه، آن را تنها برای خانم‌ها قابل‌استفاده کرده است. برای آگاهی از قیمت حلقه نامزدی می‌توانید به فروشگاه‌های معتبر اینترنتی مراجعه نمایید.

هرکدام از این حلقه‌ها زیبایی خاص خود را دارند و نمی‌توان یکی را از میان آن ها به‌عنوان بهترین مدل انتخاب کرد، اما سلیقه شما مشخص‌کننده نوع حلقه ازدواج می‌باشد که بهترین انتخاب را برای شما به همراه دارد.

نکات مهم در زمان خرید حلقه طلا

در زمان خرید حلقه ازدواج توجه به برخی از نکات سبب می‌شود که انتخاب شما همان چیزی باشد که می‌خواهید. به همین دلیل در ادامه شما را با برخی از نکات مهم در زمان خرید حلقه طلا آشنا خواهیم کرد.

 • قیمت حلقه ازدواج

تنوع در طرح حلقه‌ها زیاد است و همین امر سبب تغییر در قیمت آن ها می‌شود. همچنین عیار طلای انتخابی شما نیز به طور کامل بر حلقه تأثیر می‌گذارد پس خرید حلقه را متناسب با بودجه و مبلغی که دارید، انتخاب نمایید.

هر چه وزن حلقه نیز بالاتر برود، قیمت نیز افزایش می‌یابد. تراشکاری‌ها و ظرافت همراه با نگین از موارد دیگر است که بر قیمت حلقه ازدواج تأثیر می‌گذارد. پس شما حلقه‌ای را انتخاب می‌کنید باید کاملاً با مبلغ و هزینه‌ای که کنار گذاشته‌اید، همخوانی داشته باشد.

 • سایز حلقه ازدواج

سایز حلقه ازدواج مهم است و شما در زمان خرید باید حلقه‌ای را انتخاب کنید که یک سایز بزرگ‌تر از دست شما باشد زیرا حلقه قرار است، سال‌ها در دست شما باشد و دراین‌بین امکان افزایش وزن و تغییر سایز انگشت شما وجود دارد.

اگر دوست داشتی این مطلب رو هم ببین:  قیمت اجاق گاز ارزان + [لیست قیمت سال 1400]

اگر حلقه یک سایز بزرگ باشد، می‌توان با روش‌هایی آن را به سایز دست شما رساند اما اگر حلقه از سایز انگشت شما کوچک‌تر شود، چاره‌ای وجود ندارد.

 • رنگ پوست دست

در زمان خرید حلقه ازدواج به رنگ دست خود توجه کنید تا بهترین انتخاب را انجام دهید و حلقه در دست شما زیباتر به نظر برسد. برای افرادی که دارای رنگ پوست با تن سرد هستند، طلاهای سفید بهتر است و برای افرادی که رنگ پوست آن ها گرم است، حلقه ازدواج زرد شیک‌تر به نظر می‌رسد.

 • اندازه دست

اندازه دست نیز می‌تواند شما را در انتخاب حلقه راهنمایی کند. اگر فرم دست شما ریز و کوچک است باید حلقه ازدواج ظریف را خریداری نمایید. اگر فرم دست بزرگ باشد، خرید حلقه ازدواج بزرگ توصیه می‌شود.

 • حساسیت به طلا

برخی از افراد پوست آن ها به طلا حساسیت دارد و همین امر باید در زمان خرید حلقه ازدواج در نظر گرفته شود. معمولاً با ترکیب طلا با آلیاژهای دیگر این حساست کمتر می‌شود. طلاهای زرد نسبت به طلای سفید ایجاد حساسیت کمتری می‌کنند که می‌تواند آن را به خرید حلقه ازدواج تبدیل کند.

اگر پوست شما حساس است، زمان بیشتری را به انتخاب حلقه طلا اختصاص دهید.

 • وزن حلقه ازدواج

یکی از معیارهایی که در زمان خرید حلقه ازدواج ساده یا نگین‌دار و یا هر مدل دیگری به چشم می‌خورد، وزن حلقه می‌باشد. حلقه مردان معمولاً سنگین‌تر از حلقه خانم‌ها می‌باشد و همین امر قیمت آن را بالا می‌برد.

پس حتماً در زمان خرید وزن حلقه انتخابی را در نظر بگیرید.

خرید حلقه ازدواج طلا

طلا دارای ارزش مادی بالایی است بنابراین باید آن را حتماً از فروشگاه‌ها و یا مغازه‌های معتبر خریداری نمود. برای خرید حلقه طلا می‌توان به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مراجعه کرد زیرا تنوع در محصولاتشان بسیار بالاست و انتخاب را راحت‌تر می‌کنند.

برای خرید حلقه ازدواج حساس باشید و مدل‌های مختلف را به‌خوبی بررسی کنید تا بهترین را خریداری نمایید.

جمع‌بندی

یکی از مقدمات ازدواج خرید حلقه طلا می‌باشد که طرح و مدل آن برای زوج‌ها بسیار مهم است زیرا نماد عشق و تعهد بین آن‌هاست. حلقه‌های ازدواج رینگی، نگین‌دار، تراش و … در بازار وجود دارند که انتخاب و خرید آن ها سلیقه‌ای است. در این مقاله اطلاعات کاملی را در خصوص حلقه ازدواج ذکر کردیم که امید داریم، برای شما همراهان همیشگی مفید واقع شده باشد و بهترین انتخاب را برای شما به همراه داشته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.