کفش مردانه خوب از کجا بخرم؟معرفی کفش های باکیفیت مردانه

0

کفش مردانه دارای چه انواعی است؟

بیشتر افراد از تنوع کفش مردانه اطلاع ندارند و کفش مردانه را به بیش از دو یا سه دسته نمی توانند تقسیم کنند. این افراد در خرید کفش مردانه فقط به اسپورت بودن و یا مجلسی بودن کفش توجه می کنند و کفش های مجلسی را با هر لباس رسمی می پوشند. درحالی که کفش های مردانه دارای تنوع زیادی هستند و آگاهی از مدل های آن ها ضرورت دارد. زیرا پوشیدن کفش مناسب با استایل مخصوص به خود ظاهر افراد را آراسته تر و خوش سیماتر نشان می دهد. در این مقاله از پلاتیوم به معرفی انواع کفش مردانه و لباس هایی که با هر کدان از آن ها می توانیم بپوشیم، خواهیم پرداخت.

کفش مردانه آکسفورد:

این نوع از کفش ها رسمی ترین نوع کفش در بین کفش های مردانه هستند. این کفش ها برای اولین بار در بین دانشجویان آکسفورد مورد استفاده قرار گرفته اند، به همین دلیل این کفش ها به عنوان آکسفورد شناخته می شوند. استفاده از این کفش ها با کت و شلوار و در مجالس رسمی مرسوم است و با شلوار اسپرت و جین پوشیده نمی شود. این کفش ها اغلب در دو رنگ مشکی و قهوه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

کفش آکسفورد دارای انواع مختلفی است. یکی از آن ها دارای نام نوک بال است که مربوط به شکل پنجه آن است که برش آن شبیه بال های باز شده پرنده است. همچنین این کفش دارای مدلی به نام زین اسبی است که دارای چرم متفاوتی به شكل زين در قسمت رويه جلوي كفش و پاشنه كفش است.

اگر دوست داشتی این مطلب رو هم ببین:  راهنمای خرید 30 مدل بخاری گازی و برقی با کیفیت

کفش مردانه بروژ:

کفش های بروژ شبیه کفش های آکسفورد هستند با این تفاوت که دارای جزئیات بیشتری می باشند. به این ترتیب که قطعات چرم و دوخت های این نوع از کفش ها متفاوت است و در چهار مدل بروژ کامل، نیم بروژ، ربع بروژ و بروژ باله بلند موجود هستند. این نوع از کفش ها با شلوار پارچه ای و جین قابل پوشش هستند.

کفش دربی:

از جمله کفش های دیگری که شبیه کفش آکسفور است، کفش دربی می باشد. تفاوت این کفش ها با کفش آکسفورد در بخش مربوط به سوراخ های بند است. در کفش آکسفورد این بخش دارای دوخت جدایی نیست و در ادامه بخش های دیگر کفش است ولی در کفش دربی این بخش دارای تکه ای جدا و با دوخت جدا است. جنس کفش های دربی چرم و یا کتان است و استفاده از آن با کت و شلوار توصیه نمی شود.

کفش کالج:

اکثر افراد با کفش های کالج آشنایی دارند. این نوع از کفش ها بسیار راحت هستند و استفاده از آن ها نیز آسان است. این نوع از کفش ها با شلوار جین و کتان پوشیده می شوند. استفاده از کفش های کالج تیره و براق با استایل رسمی نیز رایج است.

اسنیکر:

اسنیکرها کفش هایی بسیار راحت هستند و برای پیاده روی، ورزش و استفاده روزمره بسیار مناسب هستند. این کفش ها مورد پسند اکثر جوانان بوده و اکثر آن ها یک و یا چند جفت از اسنیکرها را در جاکفشی خود دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.