سامسونگ بالاخره گوشی تاشو خود را رونمایی کرد

معرفی

“بالاخره این جاست. وقتی که بازش می کنی یه تبلته که تجربه یه نمایشگر بزرگتر رو به شما میده، وقتی که می بندیش یه گوشی هست که با راحتی توی جیبتون جا میشه ” . این جمله ای هست که حسن انجم در این کنفرانس می گوید.

سامسونگ در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود گوشی تاشو خود را معرفی کرد.

سامسونگ این گوشی تاشو را که مدت ها بود وعده آن را می داد با عنوان صفحه نمایش منطعف Infinity به عرصه نمایش گذاشت. (Infinity Flex Display) سپس در مورد دستیار هوشمند بیکسبی صحبت کرد و اشاره ای به استفاده این دستیار هوشمند در محصولات دیگر خود و حتی فراتر از آن محصولات غیر سامسونگی داشت.تمرکز اصلی ما در این مقاله بر روی گوشی تاشو است :

samsung-infinity-flex-display

نمایشگر منعطف Infinity و یک رابط کاربری واحد برای گوشی های تاشو آینده

اما بیاید اول در مورد مسائل جذاب این کنفرانس حرف بزنیم. همانطور که انتظار می رفت سامسونگ یک گوشی تاشو تمام و کمال را معرفی نکرد ( همونطور که می بینید موقع معرفی گوشی فضا رو خیلی تاریک کرده بودن که اینکار به درخواست توسعه دهنده های این گوشی بوده)، اما در عوض اعلام کرد که این پنل OLED قابل ارتجاع از اصلی ترین ویژگی های گوشی های قابل انعطاف آینده این کمپانی خواهد بود و حتی یک خبر بهتر طبق گفته سامسونگ : ” تا چند ماه آینده اماده است تا به صورت انبوه این محصول را تولید و عرضه کند”.

samsung-infinity-flex-display

گوشی تاشو سامسونگ چطور کار می کند ؟

نمایشگر آن به صورت عمودی تا شده و یک نمایشگر 7.3 اینچی را در اختیار ما قرار می دهد. سامسونگ با همکاری نزدیک با گوگل و توسعه دهندگان اندروید یک رابط کاربری را طراحی کردند که می توانیم به راحتی همه کارها را با یک دست انجام دهیم.

با باز کردن آن، گوشی به حالت یک تبلت در می آید و آزادی عمل در کار های مولتی تسک را به شما می دهد.

از مهم ترین نکات این گوشی تاشو قابلیت اجرا کردن سه برنامه به صورت همزمان است که سامسونگ نام این قابلیت را پنجره های فعال چندگانه (Multi Active Window) گذاشته است. تصور کنید برنامه های اینستاگرام و تلگرام و گوگل پلی را باز کرده اید، وقتی گوشی را باز می کنید و با برنامه های دیگر کار می کنید، هنگامی که گوشی را دوباره خم کردید می بینید که آن سه برنامه هنوز فعال هستند و گوشی به حالت قبل خود برگشته است. جذاب بود نه ؟

platiom.ir

 جمع بندی

از آن جایی که این رویداد می تواند شروع تولید محصولات فراوانی با قابلیت انعطاف صفحه نمایش داشته باشد بعضا افرادی بزرگی این رویداد را تشبیه می کنند به رویداد معرفی اولین گوشی آیفون که توسط استیو جابز معرفی شد.نظر شما چیست ؟

این رویداد جدیت سامسونگ در ساخت پنل های منعطف را ثابت می کند و میتوانیم در آینده شاهد تولید محصولات متنوعی  باشیم که می توانند خم بشوند، تا بشوند و حتی کش بیایند.

این را همه می دانیم که سامسونگ اولین شرکتی نیست که یک محصول با نمایشگر منعطف ارائه می کند. به عنوان مثال شرکت Royale FlexPai– شرکتی در کالیفرنیا- هفته پیش  محصولی با نمایشگر منعطف را معرفی کرد اما سامسونگ هنوز فرصت دارد که در عرصه تولید انبوه و عرضه در دنیای واقعی اولین باشد، شاید در CES 2019 یا MWC 2019 .

منبع TECHRADAR PHONEARENA GSMARENA

یه دیدگاه برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.