حذف پیام رسان های داخلی از گردونه حمایت دولت غیر از “سروش و گپ”

حذف پیام رسان های داخلی از گردونه حمایت دولت غیر از "سروش و گپ"

به گزارش جماران، چند هفته پیش حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که مرکز ملی فضای مجازی تصمیم گرفته پنج پیام‌رسان داخلی را از گردونه حمایت حذف کند و از این پس فقط دو پیام‌رسان که در بررسی‌های این مرکز به عنوان ابزارهای برتر انتخاب شده‌اند، مورد حمایت دولتی قرار گیرند.

در ادامه می‌توانید بخشی از گفتگوی باشگاه خبرنگاران جوان با معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت را بخوانید.

آن دو پیام‌رسانی که در لیست حمایت باقی می‌مانند، کدام پیام‌رسان‌ها هستند؟

رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت:

“طبق ابلاغیه‌ای که از سمت مرکز ملی فضای مجازی داشتیم، پیام‌رسان‌های سروش و گپ این قابلیت فنی و توانمندی را از خود نشان دادند و انتخاب شدند.”

وی افزود:

“تیم‌های فنی از دستگاه‌های مختلف جمع شدند و آیتم‌هایی مانند نوع معماری، مقیاس پذیری، قابلیت توسعه، سخت‌افزار، نرم‌افزار، به روز بودن، نوع پروتکل‌هایی که استفاده می‌کنند، نوع توسعه پذیری، ارتباط با خدمات بانکی، خدمات دولت الکترونیک و…. بررسی کردند و در نهایت این دو پیام‌رسان از رتبه بالاتری برخوردار شدند.

البته اگر دلیل دیگری برای این انتخاب وجود داشته باشد، خود دوستان مرکز ملی فضای مجازی حتماً توضیحات کامل‌تری را ارائه می‌کنند.”

منبع jamaran.ir

یه دیدگاه برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.