هر آنچه لازم است درمورد سیگار الکترونیکی IQOS بدانید!

سیگار الکترونیکی IQOS

ادغام توتون و تکنولوژی در سیگار الکترونیکی IQOS

اگرچه ایده گرمایش توتون (به جای سوزاندن آن) بیش از دو دهه مطرح شده است، اما پس از سالها تحقیق و توسعه نهایتا محصولی ایجاد شده است که تا به اینجا برای مصرف کنندگان رضایت بخش بوده است. درحال حاظر حدودا 5.9 میلیون نفر از مصرف کنندگان دخانیات در سراسر جهان،  رویه مصرف خود را از سیگار معمولی به این سیگار الکترونیکی IQOS تغییر داده اند.

درون قلب IQOS سیستم پیچیده الکترونیکی برای گرم کردن توتون فیلتر های مخصوص این سیگار الکترونیکی وجود دارد. سیگار IQOS فقط تا حدی توتون را گرم می کند که نیکوتین های موجود در آن آزاد شوند بدون اینکه توتون سوزانده شود.

اما نکته کلیدی همینجاست: در سیگار های معمولی، توتون در دمای بالای 600 درجه سانتی گراد سوزانده می شود که دود حاصله علاوه بر نیکوتین حاوی مقداری زیادی از مواد شیمیایی مضر برای سلامتی است. اما سیگار الکترونیکی IQOS توتون را در دمای بسیار پایینتری یعنی 350 درجه سانتی گراد بدون سوزاندن ، خاکستر و… گرم می کند. با حرارت پایین تر می تونید طعم واقعی توتون رابچشید.

از آنجا که تنباکو گرم شده و سوزانده نمی شود، میزان مواد شیمیایی مضر نسبت به سیگار معمولی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

نهایتا بخاری حاوی نیکوتین از این سیگار الکترونیکی خارج می شود، این دقیقا همان چیزی است که IQOS را برای سیگاری ها جذاب می کند.

IQOS چگونه کار می کند؟

IQOS یک سیگار الکترونیکی با تکنولوژی سیستم گرمایش توتون است که درحال حاضر دو نسخه از آن در بازار موجود است.

نسخه اول دارای سه جزء اصلی ” گرم کنند توتون (به نام HEETS یا HeatSticks) ، نگه دارنده IQOS و یک شارژر است.

اما نسخه دوم محصول یک پارچه ای از نگه دارنده ، شارژر و باتری است و همانند یک پاوربانک اجازه استفاده چند باره از IQOS را می دهد بدون اینکه نیاز به شارژ مجدد باتری وجود داشته باشد.

هر دو نسخه عملکرد مشابهی دارند:

به عنوان مصرف کنند یک فیلتر مخصوص از سیگار را وارد IQOS کنید و دکمه روی این سیگار الکترونیکی را نگه دارید تا روشن شود. سپس میتوانید از طعم واقعی توتون گرم شده لذت ببرید! پس از آنکه سیگار کشیدن به اتمام رسید می توانید فیلتر را از IQOS خارج کنید و آن را در سطل زباله بیندازید. بعد از تمام شدن شارژ باتری شما می توانید نگه دارنده سیگار الکترونیکی خود را با استفاده از شارژر مجدد شارژ کنید.

IQOS چگونه کار می کند؟
IQOS چگونه کار می کند؟

نکاتی که باید در مورد سیگار الکترونیکی IQOS به خاطر داشته باشید:

  1. سیگار های IQOS از روش های منحصر به فردی طراحی شده است و فقط قابل مصرف در این سیگار الکترونیکی بوده و قابل سوزاندن نیست. هرکدام از این سیگار ها بصورت ورقه ورقه برگ های توتون به هم چسبیده چین دار ساخته شده است.
  2. نگه دارنده IQOS با استفاده از یک تغیه فلزی گرما را به توتون منتقل می کند. تیغه فلزی توتون را تا 350 درجه سانتیگراد حرارت می دهد و همچنین درجه حرارت آن را کنترل می کند تا تجربه طعم و ماندگاری را حفظ کند و از سوختن جلوگیری کند. نگه دارنده IQOS دارای مکانیسم حفاظت برای حرارت بیش از حد است که در صورت لزوم خود را خاموش می کند.
  3. پس از هر بار استفاده از این سیگارالکترونیکی باید نگه دارنده را در محفظه اصلی خود قرار دهید تا باتری کوچک نگه دارنده مجدد شارژ شود. سیگار الکترونیکی خود را می توانید از سوکت های برق خانگی شارژ کنید. نسخه دوم و یکپارچه IQOS بعد از هر ده بار نیاز به شارژ مجدد دارد.

خطر ابتلا به سرطان در سیگارهای الکترونیکی بیشتر است!

به رغم ادعای شرکت “فیلیپ موریس”(philip morris) مبنی بر ساخت یک سیگار الکترونیکی با ضرر و زیان کمتر، یک پژوهش نشان می‌دهد که این سیگار سرطان‌زا تر از سیگارهای معمولی است.

به گزارش دیلی میل، از سیگارهای الکترونیکی که به جای سوزاندن توتون، آن را گرم می‌کنند طی سالیان اخیر به عنوان امن‌ترین و کم‌ضررترین روش سیگار کشیدن نام برده شده است، اما پژوهش جدید “دانشگاه برن”(Bern) سوییس با شناسایی سرطان‌زاتر بودن این نوع سیگارها نسبت به سیگارهای معمولی و سنتی این فرضیه را رد می‌کند.

فیلیپ موریس می‌گوید، سیگار الکترونیکی IQOS می‌تواند قسمت توتون سیگار معمولی را درون خود جای داده و از طریق گرم کردن توتون به جای سوزاندن آن، اثرات سمی سیگار را بسیار کاهش دهد. با این حال پژوهش جدید نشان می‌دهد این دستگاه فرآیندهای شیمیایی جدیدی را تولید می‌کند که نسبت به سیگار کشیدن معمولی سرطان‌زاتر است.

به گفته محققان برخی از این فرآیندها به قدری سرطان‌زا هستند که نمی‌توان برای آنها کمترین میزان استاندارد را تعریف کرد. آنها معتقدند سیگارهای الکترونیکی نیز باید مانند سیگارهای معمولی دچار محدودیت در استفاده در فضاهای عمومی شوند تا افراد مجاور دود آن را تنفس نکنند.

 

98%
عالیه
  • اطلاعات
منبع PMI

یه دیدگاه برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.