فرار از مدرسه در چین سخت می شود؛ ردیابی دانش آموزان با یونیفرم

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

شهروندان چین در زندگی خود خیلی زود به زیر نظر بودن و ردیابی توسط مقامات عادت می کنند. مثل این می ماند قسمتی از سریال Black Mirror به حقیقت پیوسته است. مدرسه های چین در حال حاظر به دانش آموزان یونیفرم هایی را می دهند که در دارای ردیاب هستند و می توانند موقعیت دانش آموزان را ردیابی کنند.

این یونیفرم که دارای دو قطعه در قسمت شانه ها است به این منظور ساخته شده است که زمان آمد و رفت دانش آموزان را متوجه شد – البته می دانید که، صرفا برای هدف حضور و غیاب 😐 . برای کامل کردن این سیستم، سیستم تشخیص چهره نیز در ورودی ها در نظر گرفته شده است که مطمئن شوند که دانش آموزان یونیفرم متعلق به خودشان را می پوشند.

اگر شما بخواهید در حین برگزاری کلاس از کلاس خارج شوید این یونیفرم یک صدای هشدار پخش می کند. صدای هشدار نیز زمانی که یونیفرم شما را دانش آموز دیگری بپوشد پخش می شود. طبق گزارش سایت خبری The Global Times : “این یونیفرم ها ناقض حریم شخصی هستند به طوری که این سیستم می تواند دانش آموزان را حتی زمانی که در مدرسه نیستند ردیابی کند”. اما در جواب تنها گفته شده که ” ما این کار را نخواهیم کرد 😕 “.

این یونیفرم در حال حاضر در 10 مدرسه استفاده می شود و در میان دیگر قابلیت هایش می تواند تشخیص دهد که دانش آموز در طی یک سخنرانی خوابیده است.

این نوع اتفاق ها به طور حتم بخشی از تعریف یک شهروند چینی بودن شده است. به همین دلیل شاهد هستیم که سیستم این کشور به خود اجازه می دهد هر روز یک سیستم کنترلی جدید را پیاده سازی کند. یکی دیگر از ابتکارات مرتبط در این کشور همین ماه گذشته رونمایی شد که یک سیستم امتیاز دهی به شهروندان بر اساس رفتار آن ها راه اندازی شد.

یک امتیاز منفی بگیر، و دولت شما را از فعالیت های خاص مثل هواپیما یا قطار سوار شدن منع خواهد کرد.

در پنج ماه اول سال 2018، دولت چین از قبل این سیستم امتیاز دهی را اجرا کرده بود و 11 میلیون نفر را از جا به جایی با هواپیما و 4.25 میلیون نفر را از گرفتن بلیط قطارهای پرسرعت منع کرده بود. البته تنبیه های دیگری نیز وجود دارد، که کمی ناخوشایندتر نیز هستند. کم کردن سرعت اینترنت شما، منع رزرو هتل های خاص و نداشتن حق نگه داری حیوانات خانگی از این دسته تنبیه ها هستند.

آخرین مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *