نحوه آپدیت درایور های ویندوز 10 ، 8 ، 7

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

این امر کاملا روشن  است که برای به دست آوردن کارایی مطلوب از کامپیوتر و لپ تاپ خود، باید به طور منظم درایورها را به روز کنید. بنابراین در این مطلب از وبسایت پلاتیوم قصد داریم تا روش های آپدیت درایورهای ویندوز را به شما آموزش دهیم.

به روز نگه داشتن تمام درایور ها یک امر ضروری مانند به روز رسانی ویندوز است و درایورهای قدیمی می توانند مشکلات زیادی را برای کامپیوتر شما ایجاد کنند. کامپیوتر شما ممکن است به کندی اجرا شود و بسیاری از برنامه ها ممکن است به درستی کار نکند.

چگونه درایور های ویندوز را آپدیت کنیم؟

به روز رسانی دستی، رایگان اما طولانی هستند و ممکن است به نظر شما کمی پیچیده باشد. با این وجود، دو راه دستی برای آپدیت درایورهای ویندوز وجود دارد.

آپدیت درایورها از طریق Windows Device Manager

در windows device manager ، شما لیست تمام  درایورهای کامپیوتر خودرا مشاهده خواهید کرد. گاهی اوقات اگر یکی از درایوهای شما مشکلی داشته باشد شما میتوانید از این بخش مشکل را مشاهده و آن را برطرف کنید.

با این حال اگر شما قصد داشته باشید تا درایورهای ویندوز خود را آپدیت کنید نمی‌توانید این کار را با یک کلیک انجام دهید.

شما باید آن‌ها را تک به تک بررسی و آپدیت کنید. برای چگونگی انجام این کار دستور العمل های زیر را دنبال کنید.

آپدیت درایورها از طریق Windows Device Manager

  • اول از همه پنجره Run را با فشردن همزمان دکمه های Windows + R باز کنید.
  • سپس عبارت devmgmt.msc را تایپ کنید و اینتر بزنید.
  • پنجره Windows device manager برای شما بازخواهد شد، شما تمامی درایورهای‌ ویندوز خود را مشاهده خواید کرد.
  • برای آپدیت هر کدام از آن‌ها، فقط کافی است روی هر کدام از آن‌ها کلیک راست کنید و گزینه Update Driver Software را انتخاب کنید.
  • سپس به شما دو انتخاب خواهد داد. اگر شما کامپبوتر شما به اینترنت با سرعت بالا دسترسی دارد، گزینه اول یعنی Search automatically for updated driver software را انتخاب کنید. در غیر این صورت باید گزینه دوم را انتخاب کنید که شما نیاز به “درایور پک سولوشن DriverPack Solution” خواهید داشت.
  • پس از انتخاب گزینه اول، شروع به جستجو برای دریافت آپدیت درایور خواهد کرد، صبر کنید تا درایور مورد نظر شما به روز رسانی شود.
  • اما اگر گزینه دوم را انتخاب کنید‌، شما باید فایل درایور دانلود شده یا DVD درایور پک سولوشن را از قسمت Browse انتخاب کنید.
  • سپس درایور شما به صورت خودکار آپدیت خواهد شد.

آپدیت درایورها با درایور پک سولوشن DriverPack Solution

گاهی اوقات ممکن است windows device manager درایور واقعی را تشخیص ندهد. این اتفاق اغلب بیش از انچه در فکر شماست اتفاق می‌افتد. در نتیجه، تقریبا غیرممکن می شود که بسته ی درایور را از طریق windows device manager نصب کرد.

آپدیت درایورها با درایور پک سولوشن DriverPack Solution

در این شرایط شما به درایور پک سولوشن DriverPack Solution برای آپدیت و یا نصب درایورهای خود نیاز خواهید داشت.

  1. به صورت کلی درایور پک سولوشن DriverPack Solution در قالب DVD با بازار عرضه خواهد شد. شما می‌توانید با مراجعه به اولین مرکز کامپیوتری این DVD را تهیه کنید.
  2. اگر قصد خرید DVD را ندارید یا به آن دسترسی ندارید ، شما می‌توانید آخرین نسخه از درایور پک سولوشن DriverPack Solution را در لینک زیر دانلود کنید.

آپدیت درایورهای ویندوز بصورت آفلاین

گاهی ممکن است کاربران به دلایل بسیار زیادی قادر به اتصال به اینترنت با کامپیوتر خود نباشند. در این موارد تنها راه به روز رسانی فقط از طریق دانلود فایل درایور توسط یک کامپیوتر دیگر و انتقال آن به کامپیوتر مورد نظر است.

در نهایت می‌توان درایور مورد نظر را نصب کرد.

آخرین مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *