همکاری انویدیا و مرسدس در حوزه هوش مصنوعی

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

انویدیا و مرسدس بنز همکاری خود را در حوزه هوش مصنوعی در ماشین ها توسعه می دهند.

انویدیا در CES 2019 در شهر لس آنجلس اعلام کرده است که قرار است همکاری خود را در معماری هوش مصنوعی در رابطه با ماشین های مرسدس بنز بیشتر کند.

مدیرعامل انویدیا Jensen Huang گفته است:

ما در حال توسعه همکاری خود در زمینه ساخت کامپیوتری هستیم که آینده ماشین های بدون سرنشین را مشخص می کند، آینده هوش مصنوعی و حتی آینده پویایی را.

انویدیا و مرسدس در حال توسعه یک سیستم واحد هستند که تمرکز آن روی قابلیت های ماشین خودکار و یک کابین هوشمند است. این سیستم جایگزین سیستم فعلی خواهد شد که با پردازنده های کوچک چندگانه با عنوان واحدهای کنترل ECUS کار می کند. در سیستم فعلی هر واحد کنترل  بخش های مختلفی مثل پنجره ها، قفل های در و ترمز را بر عهده دارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6112″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

طبق گفته این دو کمپانی، Nvidia Drive مرکزی از معماری تمام خودرو را تشکیل می دهد. داشتن عملکردی بهینه، مصرف انرژی مناسب برای مدیریت نرم افزار هوش مصنوعی از ویژگی های این تکنولوژی پیشرفته پویا است.

انویدیا اضافه کرد که یکپارچه سازی محاسبات در ماشین، آپدیت و ارتقا ویژگی های پیشرفته این نرم افزار را آسان تر خواهد کرد. چه در بخش ماشین های بدون سرنشین و چه در بخش تجربه های کاربری که به واسطه هوش مصنوعی شکل گرفته است.

این سوپرکامپیوتر ماشین های مرسدس بنز را قادر خواهد ساخت که قابلیت های هوش مصنوعی را در ماشین های خود به خصوص در کابین ماشین پیاده سازی کند. از امنیت ماشین های بدون سرنشین گرفته تا ویژگی های راحتی نوآورانه.

این دو کمپانی قبلا نیز در زمینه ساخت یک کابین هوشمند با قابلیت هوش مصنوعی همکاری داشته اند. سیستم هوش مصنوعی حاصل از این همکاری اکنون در 7 مدل ماشین قابل مشاهده است. 9 ماشین دیگر نیز در 2019 معرفی خواهند شد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

آخرین مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *