تولید خودروی چهار پا به نام Elevate توسط هیوندای

خودروی چهار پا هیوندای Elevate

نمایشگاه CES بطور معمول ایده های حیرت انگیز را جذب می کند، به ویژه خودروسازان که تمایل به استفاده از این نمایشگاه برای نمایش محصولات بی نظیر و غیر قابل ساخت خود دارند. اما متاسفانه تا به اینجا نمایشگاه 2019 بسیار بی روح بوده است.

به همین دلیل که هیوندای با یک ایده واقعا هیجان انگیز به لاس وگاس آمد: یک “ماشین پیاده رو | walking car” با پاهای واقعی و قابل انعطاف. هیونداری این خودرو را “Elevate” نامیده است.

هیوندای می گوید این خودروی شگفت انگیز را اولین بار برای پاسخ دادن به نیاز  کسانی که دسترسی خوبی به جاده های هموار ندارند طراحی کرده است. (همانند کوه ها، جنگل ها و یا دیگر منطقه های پر از سنگ که برای اکثر وسایل نقلیه زمینی غیرقابل دسترس هستند.) این شرکت خودروساز کره جنوبی آن را “Ultimate Mobility Vehicle ” معرفی می‌کند.

Elevate دارای چهار “پا” است و هر کدام از پاها دارای یک سری مفاصل هستند که به وسیله نقلیه امکان تقلید راه رفتن از پستانداران و خزندگان را می‌دهد. هیوندای، خودروی عجیب و غریب خود را اینگونه توصیف می‌کند:

پاهای این خودرو متصل به یک سیستم تعلیق منحصر به فرد است و دقیقا بعد از مفاصل ربات، این خودرو دارای چهار چرخ است که امکان رانندگی در اتوبان را برای آن فراهم می‌کند، اما دیگر هیچ خودرویی نمی‌تواند از یک دیوار 5 فوتی بگذرد یا اینکه گام های با فاصبه 5 فوتی بردارد و در زمین‌های ناهموار حرکت کند در صورتی که سطح بدن سرنشینان تراز با زمین باشد.

علاوه بر این، ترکیبی از حرکت چرخ ها با مفصل پاها یک امکان جدید از تحرک را فراهم می کند که با سرعت سریع تر راه رفتن، موقعیت های رانندگی منحصر به فرد رانندگی و کنترل هندلینگ خودرو در هر پا امکان پذیر است.

هیوندای فکر می کند تکنولوژی که این وسیله نقلیه می تواند پایه و بنیاد ساخت وسیله نقلیه ای برای ماموریت‌های بین سیاره ای باشد. با ترکیب قدرت روباتیک و آخرین تکنولوژی‌ها در Elevate دارای توانایی بردن انسان‌ها یه مکان‌هایی است که هیچ خودرویی تا پیش از این قادر به رفتن به آنجا نبوده است.

 

متاسفانه، هیچ نمونه اولیه کاملی از این خودرو در دسترس نیست، اما به جای آن ما این ویدئو را دریافت کرده ایم که یک انیمیشن شبیه سازی شده از طراحی تا کاربردهای این ربات شگفت انگیز را به شما نشان خواهد داد.

منبع THE VERGE

یه دیدگاه برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.