راه اندازی شبکه Sprint 5G امروز در آتلانتا، دالاس، هوستون و کانزاس سیتی

راه اندازی شبکه Sprint 5G امروز در آتلانتا، دالاس، هوستون و کانزاس سیتی

شرکت Sprint اعلام کرد امروز شبکه 5G را در شهر های آتلانتا، دالاس، هوستون و کانزاس سیتی راه اندازی میکند. هم چنین Sprint اعلام کرده قصد دارد که تا پایان سال 2019، لس آنجلس و نیویورک نیز به جمع شهر های دارای شبکه 5G اضافه کند.
Sprint 5G امروز اعلام کرد که مشترکینی که در آتلانتا، دالاس‌.فورت وورث، هوستون و کانزاس سیتی زندگی می‌کند. با داشتن یک مودم یا گوشی هوشمند دارای فناوری 5G (LG V50 ThinQ 5G یا HTC 5G Hub یا Samsung Galaxy S10 5G)، می‌توانند به شبکه 5G دسترسی داشته باشند.
باید ببینیم آیا شبکه 5G Sprint بهتر از رقبای خود عمل می کند یا نه، تقریبا دو ماه پس از راه اندازی، Verizon 5G mmWave بیش از 1 Gpbs سرعت دانلود را نشان داده اما فقط در چند بلوک در شیکاگو و مینیاپولیس.
تا کنون، خبرنگاران سرعت 100 مگابیت در ثانیه و 250 مگابیت در ثانیه را اعلام کرده اند، برخی از آنها نیز 700 مگابیت بر ثانیه را از Sprint 5G اعلام کرده اند. این به وضوح پایین تر از سرعت 5G Verizon است، اما از شبکه Sub-6 Sprint انتظار می رود که پایین تر از آن باشد سوال بزرگتر این است که تا چه اندازه این شبکه پوشش خواهد داشت.

5g-network

توسعه شبکه 5G این روزها بیشتر شبیه به یک جنگ است تا یک تجارد، شرکت های بزرگ در این صنعت تمام تلاش خود را میکنند تا مناطق بیشتری را تصرف کنند و کنترل شبکه اینترنت پر سرعت نقاط بیشتری را در دست داشته باشند، شرکت های AT&T-Sprint-Verizon نیز در این رقابت تمام توان خود را به کار گرفته اند. اما برنده این رقابت تا پایان سال 2019 و نمایان شدن نقاط ضعف و قوت هر یک ار این شرکت ها در ارائه شبکه 5G به طور کامل قابل اعلام نیست.

منبع techradar

یه دیدگاه برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.