هر آنچه لازم است در مورد اینترنت 5G بدانید

0

5G یا شبکه های تلفن همراه نسل پنجم یک انقلاب در فناوری اطلاعات است که زندگی بشر را وارد دنیایی جدید خواهد کرد. در حال حاضر انقلاب 4G در اواسط راه است اما ارائه سرویس‌های اینترنتی پرسرعت هنوز در ابتدای راه است.

اینترنت امروزی نسل چهار با سرعتی معادل 150 مگابیت بر ثانیه عرضه می‌شود و در برخی از شهرها امکان اتصال اتصال Double LTE نیز فراهم شده است. به عنوان مثال در لندن انگلستان اینترنت LTE-A یا ( 4G+ EE ) در دسترس است و سرعتی معادل 300 مگابیت بر ثانیه را عرضه می‌کند.

فاصله امواج داده در شبکه های 4G کمتر از شبکه های نسل‌های قبل تر از خود بود. (هر چه فاصله‌های این امواج کمتر باشند در نتیجه سرعت انتقال بیشتر است.) در حالی که این فاصله‌ها در شبکه های 5G بطور قابل ملاحظه‌ای کمتر است و این تفاوت باعث خواهد شد تا سرعت اینترنت شبکه های نسل پنجم بیست برابر بیشتر از 4G باشد.

نتیجه عملی این است که به عنوان مثال دانلود کردن یک فیلم که در اینترنت 4G چند دقیقه طول می‌کشد در اینترنت 5G به چند ثانیه کاهش پیدا می‌کند. در واقع 5G قرار است سرعت انتقال داده را نزدیک به صفر برساند. این سرعت به ویژه در مواردی مانند پزشکی الکترونیک، مدیریت شهری، توسعه خودروهای بدون راننده و مدرن کردن کارخانه‌ها تعیین کنند خواهد بود.

مقایسه های شبکه های تلفن همراه 3g 4g 5g

در اینترنت نسل 5 حجم اطلاعات نیز به شدت افزایش پیدا می‌کند و اینجاست که موضوع امنیت داده‌ها بیش از گذشته اهمیت پیدا می‌کند. معماری اینترنت 5G کار انجام حفاظت از اطلاعات را پیچیده‌تر می‌کند. همچنین این معماری باعث شده که ضریب نفوذ این امواج از دیوارها سخت تر باشد، در نتیجه اینترنت نسل پنجم نیازمند شبکه‌سازی بیشتری است و مودم‌ها باید بصورت مستقیم به ابزارهای دریافت کننده هر کاربر متصل باشند.

بنیان گذار اصلی اپراتور تلفن همراه انگلیسی EE، پروفسور اندی ساتن (Andy Sutton) عقیده دارد که هدف اینترنت 5G این است که نامرئی باشد. این تکنولوژی باید مانند تکنولوژی “الکتریسیته” همه جا حضور داشته باشد و به سازندگان وسایل الکترونیکی کمک می‌کند تا برای “اینترنت اشیا”، دسترسی دائمی و نامحدود عرضه کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
اگر دوست داشتی این مطلب رو هم ببین:  زیرنویس زنده در اسکایپ؛ به زودی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.