مهاجرت به خارج از کشور چگونه است؟

0

اگرچه روز به روز شرایط مهاجرت ایرانیان به کشورهای دیگر سخت‌تر می‌شود، اما به دلایل فراوان، مهاجرت به کانادا و مهاجرت به استرالیا همچنان بهترین و البته محبوب‌ترین گزینه‌ها برای مهاجرت است. مهاجرت به این دو کشور، دو فرایند کاملا جداگانه است زیرا اولا هر یک، شرایط خاص خود را دارد و ثانیا روش‌های دریافت ویزا و اقامت در مهاجرت به استرالیا و مهاجرت به کانادا، بسیار متفاوت از هم است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی پلاتیوم در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

در مورد مهاجرت به کانادا باید گفت که روش‌های بسیار متعددی برای دریافت اقامت دائم کانادا وجود دارد. کافی است ابتدا با یک ویزای توریستی (معروف به ویزای مولتی کانادا) وارد این کشور شوید. ویزای مولتی کانادا ویزای اقامت دائم نیست بلکه یک ویزای گردشگری بلندمدت است که به شما امکان می‌دهد برای مدتی طولانی (پنج سال) در کانادا بمانید. در این مدت می‌توانید در کانادا دنبال کار بگردید، با کارفرماها به صورت حضوری صحبت کنید، شرایط زندگی در شهر موردنظرتان را ارزیابی کنید، و حتی اگر به دنبال تاسیس یک شرکت یا بیزینس مستقل در کانادا هستید، در همان مدتی که با ویزای مولتی در کانادا حضور دارید، کلیه شرایط را از نزدیک و به صورت ملموس ارزیابی کنید. بعد از این مدت، قطعاً نگاهی واقع‌بینانه به کانادا پیدا کرده‌اید. نقطه‌ی اصلی شروع مهاجرت به کانادا تازه از این‌جا آغاز می‌شود. برای مهاجرت به کانادا، رایج‌ترین و پر کاربردترین روش، مهاجرت از طریق تخصص و مهارت‌های شغلی است. این روش مهاجرت به کانادا، به روش اسکیل وورکر (Skilled Worker) معروف است.

مهاجرت به کانادا با موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر3
مهاجرت به کانادا با موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر

روش اسکیل وورکر کانادا چیست؟

عبارت «اسکیل وورکر» در اصطلاحات تخصصی مهاجرت به کانادا، اشاره به نیروی کاری دارد که که شغل و تخصصش، یکی از تخصص‌ها و شغل‌های مورد نیاز دولت کاناداست . آن شغل یا تخصص، در فهرست مشاغل مورد نیاز دولت کانادا (که توسط اداره‌ی مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام می‌شود) فهرست شده است. به دلیل نیاز بالای کشور کانادا به شغل‌ها و تخصص‌های فراوان، این فهرست تقریباً تمام مشاغل و تخصص‌ها را در بر می‌گیرد و به دلیل همین گستردگی است که شاهدیم هر فردی، تقریبا با هر تخصص و شغلی امکان مهاجرت به کانادا را دارد. صاحبان تمام مشاغل و تخصص‌های مورد نیاز کشور کانادا برای مهاجرت خود می‌توانند از برنامه اسکیل وورکر کانادا استفاده کنند. برای استفاده از این برنامه‌ی مهاجرتی، باید اولا شغل‌تان مورد نیاز کانادا باشد، ثانیا سابقه کار در کشور خودتان را داشته باشید، و ثالثا شغل مورد نظرتان، مرتبط با رشته و مدرک تحصیلی‌تان باشد. البته برای استفاده از برنامه مهاجرتی اسکیل وورکر کانادا، فقط همین سه شرط کافی نیست بلکه معیارهای دیگری چون سن متقاضی، تعداد سال‌های سابقه‌ی کار، سطح مهارت‌های زبانی، داشتنِ پیشنهاد شغلی در کانادا و داشتن نامزدی استانی نیز هستند که اهمیت دارند و هر یک نمره‌ای به امتیازات شما اضافه می‌کنند.

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا نیز همچون مهاجرت به کانادا، فرایندی تعریف‌شده و مشخص دارد که هرچند برای بسیاری از متقاضیان، اندکی پیچیده به نظر می‌رسد، ولی وکلای مهاجرتیِ باسابقه، به خوبی با این روند آشنا هستند. گزینه‌های مهاجرت به استرالیا نیز بسیار متنوع است. هر یک از ویزاهایی که با آن‌ها می‌توان به طور موقت یا دائم به استرالیا مهاجرت کرد، یک «ساب‌کلاس» نامیده می‌شود. مثلا ساب‌کلاس 888 «ویزای دائم سرمایه‌گذاری و کسب و کار» در استرالیا است. به طور کلی، برای استفاده از هر یک از ساب‌کلاس‌هایی که امکان اقامت دائم استرالیا به شما می‌دهند، باید قبلا به مدتی مشخص (که برای هر ساب‌کلاس، متفاوت است) از یک ویزای اقامت موقت استفاده کرده باشید. به عنوان نمونه، برای دریافت ویزای ساب‌کلاس 888 (که ویزای دائم سرمایه‌گذاری و کسب و کار است) باید قبلا با ویزای ساب‌کلاس 188 در استرالیا کار کرده باشد (ساب‌کلاس 188، یک ویزای موقت سرمایه‌گذاری و کسب و کار است و به شما امکان می‌دهد به طور موقت، به مدت 4 سال و 3 ماه در استرالیا کار کنید).

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
اگر دوست داشتی این مطلب رو هم ببین:  رمز دوم یک بار مصرف کارت های بانکی + آموزش دریافت رمز یکبار مصرف
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.