تغییر پس‌زمینه و بکگراند در بروزرسانی جدید تلگرام

0

تلگرام با انتشار آپدیت اپلیکیشن به نسخه 5.3، گزینه‌های شخصی‌سازی بیشتری برای تصاویر پس‌زمینه و بکگراند چت‌ها اضافه کرده است.

کاربران نه تنها می‌توانند طیف گسترده ای از تصاویر را برای پس زمینه چت خود انتخاب کنند. بلکه اگر آنها تصاویر موجود را دوست نداشته باشند حتی می‌توانند تصاویر مورد نظر خود را آپلود و از آن‌ها استفاده کنند. به عبارتی در این زمینه تلگرام دست کاربران را کاملا باز گذاشته است.

تغییر پس‌زمینه و بکگراند در بروزرسانی جدید تلگرام
تغییر پس‌زمینه و بکگراند در بروزرسانی جدید تلگرام

روند تنظیمات تصویر نیز  کاملا به روزرسانی شده است. شما هم‌اکنون می‌توانید با انتخاب گزینه افکت Blur (تار شدن)، با محو کردن تصاویر، خوانایی چت‌ها را بهتر کنید. این قابلیت به قدری قدرتمند است که در برخی از مواقع تصاویر به طور کامل غیر قابل تشخیص می‌شوند! شاید وجود یک ابزار یا نوار برای تعیین میزان تار شدن، کمک بزرگی به بهبود عملکرد این ویژگی جدید باشد که احتمالا برنامه‌نویسان تلگرام در نسخه‌های بعدی آن را در نظر خواهند گرفنت.

شما همچنین می‌توانید ویژگی موشن‌افکت (افکت حرکتی) را نیز فعال کنید که در هنگام چرخاندن و زاویه دادن به تلفن همراه خود، تصاویر نسبت به تصویر زمینه، منطبق خواهند شد. به علاوه امکان انتخاب یک طرح الگو برای پس زمینه چت وجود دارد. در این حالت می‌توان رنگ پس زمینه چت را نیز منطبق با الگوی انتخابی، تغییر داد. گزینه‌های بسیار زیادی نیز در این بخش در نظر گرفته شده است که قادر به پوشش سلیقه‌های متنوع کاربران مختلف است. جالب‌تر اینکه گزینه‌ای وجود دارد که با تیک زدن آن، الگوی انتخابی در تمام دستگاه‌هایی که به حساب تلگرام‌تان متصل هستند به نمایش در می‌آید و لازم نیست این کار را برای تک تک این دستگاه‌ها تکرار نمایید!

شما حتی می‌توانید پس‌زمینه شخصی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در حال حاضر نسخه به‌روز شده اندروید برای دانلود در دسترس است. نسخه iOS نیز آماده شده ولی شرکت اپل به سبب برخی قوانین و مسائل فنی اپ‌استور، فعلا به طور موقت از قرارگیری آن جلوگیری نموده است ولی به زودی این مسئله نیز برطرف خواهد شد و کاربران اپل نیز مانند  کاربران دیگر پلتفرم‌ها می‌توانند به نسخه جدید دسترسی داشته باشند!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
اگر دوست داشتی این مطلب رو هم ببین:  چگونه پروفایل تجاری اینستاگرام Business Profile بسازیم؟
منبع GSM Arena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.