زیرنویس زنده در پاورپوینت اضافه خواهد شد

مایکروسافت به زودی کپشن و زیرنویس بلادرنگ به پاورپوینت اضافه خواهد کرد. این زیرنویس ها و کپشن ها به منظور کمک به ناشنوایان و افراد با شنوایی کم طراحی می شوند. و به بلندگوها قابلیت ترجمه یک ارائه را خواهد داد. کپشن ها و زیرنویس های زنده تا 12 زبان را به صورت گفتاری و بیش از 60 زبان را به صورت نمایش متنی بر روی نمایشگر پشتیبانی خواهد کرد.

این کپشن ها بر پایه پیشرفت های کاری هوش مصنوعی مایکروسافت هستند. این شرکت طی چند سال اخیر از همین نرم افزار برای کپشن ها و زیرنویس های خود جهت ارائه در ارائه هایش استفاده کرده است. ارائه دهندگان نسبت به ارائه خود قادر به سفارشی سازی زیرنویس‌ها خواهند بود، و سیستم تشخیص گفتار نیز توانایی شناسایی و تطابق دقیق تری نسبت به محتوا دارد.

مایکروسافت در گذشته با معرفی یک فایل قابل نصب این قابلیت را معرفی کرده بود، و گوگل هم همچنین از همین قابلیت در G Suite بهره می برد. منتها این بار مایکروسافت قصد دارد به طور پیش فرض این قابلیت را در ماه ژانویه 2019 در Office 365 از پاورپوینت بیاورد. ویندوز، مک و نسخه های آنلاین پاورپوینت سیستم عامل هایی خواهند بود که این ویژگی را خواهند داشت.

منبع THEVERGE

یه دیدگاه برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.