اینترنت 5G جایگزین WiFi

  • 25 آذر 1397
  • 0 نظر
  • فرشاد قلاتی

آیا اینترنت 5G جایگزین وای فای خواهد شد؟

همه ما موافقیم که وای فای در طول سال های گذشته یکی از چیزهایی ثابت در زندگی ما بوده است. چه در خانه، اداره و چه در مکان های عمومی، ما به شدت محتاج وای فای برای نیازهای اینترنتی مان بوده ایم. مخصوصا زمان هایی که اینترنت محدودی داشتیم. با این حال، با توسعه و پذیرش 5G، با آن سرعت باورنکردنی اش، شرکت ها در حال رو آوردن به استفاده از اینترنت 5G به جای WiFi هستند.

این اتفاق بیشتر در شرکت های بزرگ افتاده است، جایی که افراد زیادی به هات اسپات متصل می شوند. بر اساس گزارش تکنولوژی ام آی تی، یکی از شرکت هایی که در حال بررسی استفاده از 5G هست شرکت Audi است. این شرکت ماشین ساز در حال تست 5G برای ربات هایش از تابستان آینده است. اگر همه چیز خوب پیش برود، شرکت تماما به جای وای فای از شبکه های 5G خصوصی ممکن است استفاده کند.

شرکت های قابل ذکر دیگر بی ام و، دایملر و فولکس واگن هستند. آن ها علاقه مند به استفاده از 5G هستند، مانند شرکت های تولید، نفت، گاز و صنایع شیمیایی. مزایای 5G نسبت به وای فای بسیار زیاد و بر همه واضح است، اما هزینه توسعه و پذیرش آن ممکن است شرکت های کوچک تر را از این تغییر در آینده نزدیک وا دارد. اپراتورهای شبکه در سرتاسر جهان پیشاپیش پیاده سازی ( و حتی بعضی نقاط توسعه ) 5G را شروع کرده اند و گسترش خوبی را تا سال 2020 انتظار داریم.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه