با این ترفند سرعت گوشی اندروید خود را دو برابر کنید

0

سرعت روی گوشی های هوشمند مثل پول است یا روزهای تعطیلات: هیچ وقت نمی توانید به اندازه کافی داشته باشید. اما چیزی که تا بحال متوجه آن نشدید، این است که دیگر لازم نیست منتظر یک گوشی جدید باشید که نسل بعدی پردازنده را دارد یا چیپ های حافظه سریع تری دارند. اتفاقی که افتاده است این است:

سامسونگ به تازگی برای گلکسی S9 نسخه بتای اندروید 9 پای را منتشر کرده است که دارای همان رابط کاربری جدید شرکت است که برای گوشی های آینده مثل گوشی های تاشو در نظر دارد. حالا که کاربران دستشان به این نسخه بتا رسیده است متوجه شده اند که خود سامسونگ برای افزایش سرعت گوشی از همین ترفند برای رابط کاربری جدیدش (One UI) استفاده کرده است.

خب این ترفند چیست؟ چطور کار می کند؟

هنگامی که در حال کار با گوشی خود هستید و بین برنامه ها و اعلان های سیستمی مدام جا به جا می شوید این جا به جایی ها همراه با یک انیمیشن هستند. به همین خاطر جا به جایی بین صفحات با یک حالت نرم اتفاق می افتد. در واقع این انیمیشن ها تاثیر زیادی روی سرعت گوشی شما دارند اما چون در نظر ما با سرعت جا به جا می شوند خیلی جلب توجه نمی کنند.

یک راه آسان برای افزایش سرعت گوشی اندروید شما وجود دارد که بعد از انجام آن واقعا افزایش سرعت را در گوشی خود حس خواهید کرد.

در گوشی های اندروید یک تنظیمات مخفی وجود دارد به نام “Developer options” — تنظیمات توسعه دهنده — که تنظیمات پیشرفته زیادی در آن وجود دارد. راه آسانی برای دسترسی به این قسمت وجود دارد:

اگر دوست داشتی این مطلب رو هم ببین:  آموزش فلش کردن گوشی اندروید بصورت دستی
  • به قسمت Settings گوشی بروید
  • اگر ورژن اندروید گوشی تان 8 به بالا است گزینه System را انتخاب کنید ( در غیراین صورت از این مرحله بگذرید).
  • به پایین منو بروید و روی About phone بزنید.
  • به پایین منو بروید و روی Build number ، هفت بار پست سرهم بزنید.

ورژن های زیادی از اندروید وجود دارد و ممکن است این تنظیمات را در جای دیگری از گوشی تان پیدا کنید. با یک سرچ ساده در گوگل می توانید این تنظیمات مخفی را در گوشی خود فعال کنید.

اکنون می توانید Developer options را در منو مشاهده کنید. روی آن بزنید و در صفحه بعدی سه گزینه زیر را پیدا کنید:

  • Window animation scale
  • Transition animation scale
  • Animator animation scale

کنار هر کدام از سه گزینه ی بالا شما یک عدد به این شکل خواهید دید : “1x”

این عدد به این معنی است که انیمیشن ها با سرعت 100% اجرا می شوند. برای اینکه سرعت آن ها را دو برابر کنید کافی است که عدد هر سه گزینه بالا را به این عدد تغییر دهید : “5x.”

توجه داشته باشید که “5x.” را انتخاب کنید نه “5x”

“5x.” نصف “1x” است و این یعنی همان انیمیشن ها در نیمی از زمان قبلی اجرا می شوند. به عبارت دیگر سرعت انیمیشن های گوشی شما دو برابر و در نتیجه شاهد افزایش سرعت گوشی اندروید خود خواهید بود.

الان قطعا متوجه افزایش سرعت گوشی خود شده اید. امیدوارم از این مطلب استفاده کرده باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
منبع BGR
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.